top of page

כביש 1 בקליפורניה - מסלול לאורך האוקיינוס

עיירות קסומות בכל פינה, אחוזות וטירות מרהיבות, פילי ים רבים, פארקים וצוקים עוצרי נשימה, תצפיות שחייבים לעצור בהן וחופים מדהימים - כביש 1 הינו אחד הכבישים היפים בארה"ב אשר מתחיל בלוס אנג'לס ומסתיים בסן פרנסיסקו.

a9ff0d2e4f848d6959fe17982616aa64-min.jpg

נופים ועיירות לאורך כביש מספר 1

הכביש ארוך ויש לקחת בחשבון נסיעה של יומיים או אפילו שלושה, כלומר שני לילות על הדרך. תלוי כמה רוצים להתמהמה, לרדת לחופים המפורצים במקומות שניתן לרדת. הכביש נחשב לכביש יפה במיוחד בשל חופיו המפורצים בין העיירה החמודה מונטריי ועדטירת הרסט. אנחנו התחלנו מסנטה קרוז, צפונית למונטריי וירדנו דרומה. עשינו חניית לילה במונטרי וחנייה שניה במוטל Raggad Point, עם תצפית מדהימה למפרץ ים תלול. עצרנו בדרך בכמה נקודות. בסנטה קרוז עברנו על פני החופים המפורצים שלה, הרוחות החזקות לא הניחו לנו לשוטט זמן רב, אבל הצלחנו לראות כמה כלבי ים רובצים למטה על החול בתוך המפרץ. במונטריי ביקרנו באקווריום מאוד מוצלח ומומלץ. טיילנו ברכב לתוך שטח פרטי על חוף הים, אזור מגורים סגור שנקרא פאבל ביץ' והכניסה אליו בתשלום. יש שם דרך מעגלית, שעוברת בין חורשות ובתים מסוגננים ויורדת אל חוף ים יפה. אורך הדרך 17 מייל, שמחזירה אותך אל מונטריי. אפשר לוותר בגלל התשלום, אבל יפה שם מאוד.

בכרמל, עיירת נופש חמודה ביותר, הרחובות עמוסי צמחייה, הבתים מתוקים קטנים וגדולים וחוף הים מרווח, הכל פתוח לקהל ללא תשלום. גם כאן גרים הרבה מפורסמים אמריקאים, רק שלא יצא לנו לפגוש אף אחד מהם. ב- Point lobos ירדנו מהכביש לעשות מסלול הליכה נחמד על סיפו של המפרץ. השביל הוליך אותנו על אזור סלעי גבוה, לתצפת על הים. למטה שחו להם כלבי ים מסוג אוטר, קטנים וחמודים ובהמשך המסלול ראינו על איים קטנטנים עוד קבוצה של כלבי ים גדולים יותר, שניהלו קרבות וגנחו ונבחו בקולי קולות. יופי של מקום, בעיקר אם אתם עם ילדים. קצת לפני טירת הרסט נעצרנו על כביש החוף לצפות בהמון פילי ים שרבצו על החול. ממש מתחת לרגלינו. המונים. רובם נמנמו, בודדים ירדו להשתכשך במים וחלקם נזכרו פתאום להתקוטט בקולות נביחה גבוהים ושוב נפלו לשינה, רק זנבם המשיך להתנועע ולהתיז חול קריר על גופם החשוף לשמש.

טירת הרסט מהווה אשנב הצצה לסגנון חיים של עשירים. סיפור חיים מרתק של בן יחיד לאב שעשה את עושרו הראשוני ממכרה של מתכת יקרה שגילה. הבן, וויליאם רנדולף הרסט, שהפך לטייקון תקשורת, הגדיל את עושרו. בנה את הטירה הזו במשך כ-28 שנים ולבסוף היא אף לא הושלמה. האחוזה היא רכוש של המדינה כיום והיא אתר תיירות מסקרן המושך קהל רב. קצת לפני שהגענו

ללוס אנג'לס עברנו בעיירה סולבנג', שרחובותיה נראים כהעתק של עיירה דנית או הולנדית על טחנות הרוח שבה. נחמד לעשות שם סיבוב.

17MD_Blog_12-2-16_KM-078-17-Mile-Drive-t

על המים, על הגשר וברציף הדייגים

הגענו לסן פרנסיסקו אחר הצהריים והקדשנו לה יומיים קדחתניים במירוץ אחר הזמן וההספק. ראשית, לקחנו סיור מודרך באוטובוס, שלקח אותנו לסיבוב באתרים המיוחדים של העיר וסביבותיה, עם הסברים תמציתיים. עלינו לתצפית על אחת מהגבעות התאומות Twin picks, הצופות על העיר. מראה מרשים של כל העיר נפרשת למרגלותיך. ביקרנו מקרוב את הגשר התלוי, הגולדן גייט. צילמנו אותו מכל כיוון, רק לא ממסוק ולא מתוך סירה. אין ספק שהוא מושך קהל רב של צלמים ומצטלמים, בחנייה למרגלותיו היה קשה למצוא מקום. לא מזמן הוא חגג יום הולדת 75 שנים והוא נראה צעיר כמו ביום שחנכו אותו לראשונה.

ממול בתוך המפרץ נמצא האי אלקטרז ובו בית הכלא המפורסם. אנחנו ויתרנו על שייט לאי ועל הביקור בכלא. הסתפקנו בתצפית מרחוק מהטיילת שעל חוף הים. ירדנו ברחוב לומברד בחלק המפותל שלו. גימיק נחמד. בנוסף, בחרנו להסתובב רגלית במרכז העיר בכיכר יוניון וברציף הדייגים. את השבת בילינו בעיירה נובטו, פרבר מצפון לסן פרנסיסקו, ובדרך לשם ירדנו מהמסלול אל העיר הציורית המיוחדת סוסליטו. ביקור מומלץ. העיר בנויה על צלע הר סמוך למפרץ הצופה אל סן פרנסיסקו. כולה טובלת בירק צמחיה עבותה ובתיה יפים ומסוגננים. נחמד לבלות שעה קלה בבית קפה על חוף הים. מספרים גם כי סלבריטאים חשובים גרים שם, אך אנחנו לא העמקנו בנושא.

TMyf0Pw-min.jpg

כביש 1 - קליפורניה

bottom of page